Etkinliklerimiz

Müzik ve Ses Çalışmaları

Marakas, ksilefon, çelik üçgen, tef, davul ayrıca artık materyallerle oluşturulan ritim aletlerini kullanma. Konuşma / Şarkı söylemede seslerin doğru, etkili ve güzel kullanabilmelerini sağlama.

Yaşayarak Öğrenme

En kalıcı bilgi aktarımı,öğrenme eylemi yaşayarak öğrenmedir.

Ekolojik Bahçe Çalışmaları

Oluşturacağımız ortamda çocuklarımızın doğal meraklarından yararlanarak, çevrelerini ve doğayı gözlem yapma, araştırma ve tanımalarına, soru sormalarına olarak sağlıyoruz.

Eğitici Oyunlar

Çocuklarımızı eğlendirmek,eğlendirirken öğretmektir.

Eğitici Gezi ve Sosyal Etkinlikler

Çocuklarımıza yaşadıkları çevreyi ve şehri tanıtmak.Meslek sahiplerini çalıştıkları ortamda görmek,iş yerlerini gezmek,kendi öz güven duygularını geliştirmek ve topluma karşı duyarlı olmak.

Fen Matematik Etkinlikleri

Çocuklarımızın gözlem araştırma inceleme keşfetme deneyler araçları tanıma kullanma gibi çalışmalara ortam oluşturuyoruz. Basit deneyler, sayı kavramları, duyu organlarımız ve işlevleri, uzun / kısa, büyük / küçük, örüntü, uzay ve gezegenler gibi etkinlikler ile çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerine

El Sanatları

El göz beyin koordinasyonlarını geliştirme, hayal gücünü kullanma ve düşündüklerini planlamayı, uygulamayı ve sonuçlandırmayı, malzemeyi hangi amaçla kullanmalarını gerektiğini, renkleri, biçimleri ve dokuları amaçlıyoruz.

Proje Çalışmaları

Proje çalışmaları, grup çalışmaları veya bireysel çalışma olarak uygulanabilir. Verilen konu veya kavram değişik malzeme veya materyal kullanarak çocuklar tarafından ortaya çıkarılmasıdır. Çalışma sırasında belli bir süre verilir.

Kur'an Eğitimi İngilizce Eğitimi

Çocukların beyinlerinde ki dil gelişiminin iki yaşında başladığı ve bu gelişimin ergenlik dönemine kadar sürdüğü açıklanmaktadır.

Değerler Eğitimi

Çocuklarımızın sadece temel etkinlikler ve derslerle değil, hayata da hazırlamalıyız.

Mutfak Atölyesi ve Uygulamaları

Okulumuzda çocuklarımızla birlikte çeşitle malzeme ve teknikler kullanarak yerel ve değişik lezzetler tadıyoruz. Mutfakta yapılan hazırlama çalışmalarında karışımdaki malzemeyi ölçme, karıştırma renk değişimlerini inceleme, koklama, tatma gibi pek çok kavramı da öğrenmelerini sağlmaktayız.

Hareket ve Koordinasyon Çalışmaları

Yönerge veya serbest şekilde basitten karmaşığa hareket öğrenerek, koordinasyonu, dayanıklılığı, kuvvet ve esnekliği geliştmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımız vücudunu tanıyarak el göz beden koordinasyonunu geliştirir.

Sokak Oyunları

Çocukluğumuzun Anıları

İlköğretime Hazırlık

Öğrencimiz yazmayı değil ama yazmak için gerekli olan tüm fiziksel, zihinsel, sosyal-duygusal gelişimleri ve becerilerini kazanır.

Geri Dönüşüm Zamanı

Geri dönüşüm ile doğamızı ve kaynaklarımızı korumayı

Uzman Konuk

Velilerimizin ve alanında uzman olmuş kişilerin çocuklarımızla bilgi alışverişi

Yağmur Kreş ve Gündüz Bakım Evi - Osmaniye

2017 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim Bilgileri

Adres: Adnan Menderes Mah. 19521 Sk. No:4 - Merkez / OSMANİYE

Kreş Telefon:

0328 888 00 98

Kreş E-Posta:

info@yagmurkres.net

Kurucu Müdür:

Ali ÇAKICIOĞLU

0544 803 37 56

Kuruluş Müdürü:

Ayşegül KALLECİ

0543 309 00 80